Historie

Geneze rockové formace bezKOFEINu začíná v roce 2005

Kytarista Roman Müller (ex Skelet, Lusy) se potkává při svém krátkém působení ve skupině GONG s kytaristou a zpěvákem Michalem Konečným (ex Regon). Tito dva pak na podzim téhož roku společně s baskytaristou Zdeňkem Novotným nacvičují repertoár na akci Tribute Skelet.

Na Apríla, 1. dubna 2006

Na vystoupení Skeletu hrají Michal a Zdeněk jako hosté. V červnu 2006 Michal s Romanem zakládají vlastní skupinu a vzniká tak základ dnešní formace bezKOFEINu. Krátce po té osloví i Zdeňka. Po krátkých epizodách, kdy se ve skupině mihne vokalistka a hráčka na klávesy Veronika Šotová a bubeník Martin Abrahám, přichází v lednu 2007 po zániku country-folkové Maranty bubeník Pavel Štěpánek"Pablo" (ex Regon, Maranta). V září 2007 doplňuje do „plného stavu“ skupinu klávesák Jiří Káfoněk a po dlouhých debatách si tato formace dává název bezKOFEINu.


V této sestavě soubor zkouší a vystupuje na akcích s kapelami Relax, Darken, Gong a Regon až do konce roku 2009. Michal je během roku 2009 stále více vytížen působením u mateřské skupiny Gong a na začátku roku 2010 se po vzájemné dohodě všech členů bezKOFEINu rozhodnou tento neudržitelný stav ukončit. Poslední oficiální vystoupení skupiny se zpěvákem a kytaristou Michalem Konečným se konalo 13. března 2010 v Babicích u Rosic na koncertu k oslavě 15. narozenin skupiny Relax. Nastává další fáze hledání, a to hned na obsazení dvou postů – zpěváka a kytaristy. Toto naštěstí netrvá dlouho. Na přelomu března a dubna 2010 se bezKOFEINu rozrůstá o dva nové členy – přichází kytarista, Vlaďa Klíma a zpěvák Tomáš Janeček. V této sestavě natáčí skupina své první profilové CD.

V roce 2011

"Bubeňa Pablo" vzhedem k pracovnímu vytížení nestíhá všechny vystoupení skupiny a tak přichází alternace v podobě Radka Brázdy ze skupiny Despekt.

Skupina hraje několik vystoupení a rozhodne se zaměřit své působení, také na "zábavové hraní",což bohužel ne zcela vyhovuje bubeníku Pavlu Štěpánkovi,který záhy, po vzálemné domluvě, skupinu z postu bicich opouští a zůstává pouze jako "dvorní textař" a občasný host ,a nahrazuje ho atlernující Radek Brázda.

Kapela hraje zábavy,dělá předskokany spřáteleným skupinám(Regon,Traktor,Reflexy...),občas nějaký Rockfest.

Z osobních důvodů, náhle odchází klávesák Jirka Kafoněk,kterého naštěstí rychle nahrazuje Martin Jacko ze skupiny The End.

Kapela se snaží také zlepšit vokální projev skupiny a zkouší postupně několik vokalistek,což se bohužel nedaří. Po tomto zklamání, náhle, šťasnou náhodou, kapelník Roman osloví Veroniku Bártlovou(Vera Alchenemy-Jidášova kněžna),která do kapely skvěle zapadne.Dostává prostor i jako solová zpěvačka a tím částečně odlehčí Tomovi na náročných vystoupeních.

V kapele je skvělá nálada,kterou však náhle zhatí Martinova momentální zdravotní indispozice-sluch(vysoké tóny).Hledá se rychle alternace na "klapky " a ta přichází,v podobě Honzy Vaňka,, který společně s bubeníkem Radkem úspěšně snižují věkový průměr kapely .bezKofeinu odehrají několik vystoupení v nové sestavě,během kterých Honza úspěšně složí maturitu.

Kapela pracuje na novém zábavovém programu,,vystupuje, ale musí se vyrovnat s předem avizovaným studijním pobytem vokalistky a zpěvačky Verunky v Kolumbii.

Hledá za zpěvačku alternaci,bohužel neůspěšně a proto se přizpůsobuje působení na scéně pouze v mužském provedení a čeká na návrat svojí "Jidášovy kněžny". Pracuje na vlastní tvorbě a navazuje spolupráci se znovu vzkříšenou skupinou Veká Morava.

Nová zpěvačka je nalezena.

Od ledna 2014 nastupuje do trvalého angažmá Monika Kratochvílová. 
Koncem léta se kapela loučí s Vláďou Klímou. Hledá se náhrada. Prozatím s námi občas jako host vystupuje Petr Hanák ze skupiny Merllin. 
Tak a situace se nám opět mění.

V listopadu 2014 nastupuje na post kytaristy do trvalého pracovního poměru Petr Hanák. 

 

Kapela se připravuje na vystupování, nacvičuje se delší program a navíc různorodý, aby si každý posluchač, tanečník našel to svoje.

 

V červnu 2015 nám Náš Honzík Vaněk oznamuje, že bude končit. Naštěstí pro kapelu s tím, že počká až někoho seženeme.Po třech neúspěšných pokusech přichízí Blanka Horáková. Ta s námi hraje do srpna 2016, kdy nám oznamuje, odchod. Škola a zdravotní problém si vybírá svoji daň. A záchrana Honzika Vaňka je tu. Hraje s námi dokud neseženeme náhradu, ale maximálně do jara 2017.

Je podzim 2016 a hledáme klávesistu do bezKOFEINu.  

 

Jaro 2018, klávesáci snad nejsou, padlo rozhodnutí - pořizujeme sampl. Klávesák co nepije, nelije si do kláves pivo  apod. :)